Sayın Kaymakamımızın "18 Mart Şehitler Günü" Mesajı
Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin vatanını ve mevcudiyetini kanı pahasına nasıl savunacağını göstermesi bakımından insanlık tarihi içinde ibret alınması gereken bir hadisedir. Çanakkale Zaferi'ni sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürmekte olduğumuz medeniyet yürüyüşümüzün de önemli ilham kaynaklarından biri olarak görmemiz gerekir. Bizler, şehitlerimizden miras kalan bu mukaddes emaneti daima daha yükseklere taşıyacağız.
Bu şanlı destanı nesildennesile aktararak, bu mukaddes emaneti daima hatırlayacak ve hatırlatacağız.
18 Mart 1915, milletimizin tarihinde inanç, azim ve yiğitlikle dolu bir destanın yaradılış tarihidir. Bu tarih, hem taarruz hem de savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en onur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.