ORMAN HAFTASI KAPSAMINDA 700 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU
            Akpınar Kaymakam V. Bilal BASRI, 21 – 26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası nedeniyle Şehit Muhammet Fatih SAFİTÜRK Hatıra Ormanında düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katıldı.
            Akpınar Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Kaymakam BASRI’nın yanı sıra Belediye Başkanı Mustafa KARAHAN, Kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.
            Etkinlikte konuşan Kaymakam BASRI “Dünya yaşamı için vazgeçilmez, canlılar için hayati öneme sahip ormanlarımız bizim en önemli doğal zenginlik kaynağımızdır. Gelecek nesillere doğal miras olarak bırakacağımız, doğamıza, ekonomimize, bizlere büyük katkıları olan ormanlarımızı korumak, geliştirmek, ağaç dikerek yeni orman alanları oluşturmak ve yeni nesillere erken yaşlarda orman sevgisini doğa sevgisini aşılamak hepimizin görevidir, sorumluluğudur. Diktiğimiz her fidan ağaç, ağaçlar da orman olur inşallah.” Dedi.
             Daha sonra Kaymakam BASRI ve protokol üyeleri öğrenciler ile birlikte 700 adet fidanı torakla buluşturup hatıra fotoğrafı çektirdi.