ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLÇEMİZDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
24 Kasım Öğretmenler günü Akpınar Çok Programlı Anadolu Meslek Lisesinde düzenlen program ile kutlandı.
Program öncesinde Akpınar Kaymakam V. Bilal BASRI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan PINAR ve beraberindeki öğretmenleri makamında kabul etti. Kabul esnasında öğretmenler BASRI’ya çiçek hediye ettiler.
Akpınar Çok Programlı Anadolu Meslek Lisesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan PINAR yaptıktan sonra kürsüye çıkarak katılımcılara seslenen Kaymakam BASRI “ Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza, mermere şekil veren sanatçının hassas ve ince üslubuyla yaklaşan, yıllar geçse de gönül bağımızı hiç koparmadığımız öğretmenlerimizi ‘Öğretmenler Günü’ vesilesiyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Yarınlarımızın ümidi öğrencilerimizi; vatanını seven, insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimizin hakkı ödenmez. Topluma hizmet veren her meslek saygın ve değerlidir ama tüm meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik her birimiz için ayrı bir öneme sahiptir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk de ‘ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ sözleriyle millet olma bilincinin güçlenmesinde öğretmenliğin kutsal sorumluluğunu çarpıcı bir şekilde dile getirmiştir. Sözlerime son verirken burada bulunan bulunmayan tüm öğretmenlerimizin ve üzerimde emeği olan öğretmenlerimin gününü kutluyor ve ellerinden öpüyorum. “ dedi.
Akpınar Çok Programlı Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Şehit Öğretmenlerimiz Necmettin YILMAZ ve Şenay Aybüke YALÇIN’ı konu alan skecin yanı sıra birçok etkinlik katılımcılara sergilendikten sonra program sona erdi.
Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Çelenk sunum töreni daire amirleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla 24 Kasım 2018 Cumartesi günü Kaymakamlık Binası Tören Alanında gerçekleştirildi.