MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Akpınar İlçe Müftülüğünce, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla "Hz. Peygamber ve Gençlik" programı düzenlendi.
Program öncesinde Kaymakam BASRI’yı makamında ziyaret eden İlçe Müftüsü Abdullah KARACA ve beraberindekiler sayın Bilal BASRI’ya gül hediye ettiler.
Akpınar Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen ve İstiklal marşının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan programa Akpınar Kaymakam V. Bilal BASRI, Diyanet İşleri Başkanlığında görevli Diyanet İşleri Uzmanı Tuncay ALTINIŞIK, İlçe Müftüsü Abdullah KARACA, diğer daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Programda katılımcılara seslenen Akpınar Kaymakam V. Bilal BASRI " Sevgili Peygamberimizin dünyamıza teşriflerini kutladığımız bu haftanın tüm İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Alemlere rahmet olarak gönderilmiş olan sevgili Peygamberimizin adının anılacağı bir programda sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Toplumdaki sıkıntıların temeline indiğimizde sorunların kaynağının Sevgili Peygamberimizin sünnetinden uzaklaşmak olduğu anlaşılacaktır. Bu hususta bu problemlerin çözülmesi için başta ailelerimiz olmak üzere hepimize ciddi görevler düşmektedir.  Çünkü iyi eğitilmiş, donanımı yüksek, milli ve manevi değerlerine bağlı, geleceğine geçmişinden aldığı güçle emin bakan gençliğe ihtiyacımız var. İlk emri, 'oku' olan bir dinin mensuplarıyız. Dolayısıyla donanımı yüksek, kendi milli ve manevi değerlerini bilen, asrın gerekleriyle bilgi donanımı yüklenmiş bir gençliğe ihtiyacımız var.” Dedi.
Diyanet işleri Uzmanı Tuncay ALTINIŞIK ve İlçe Müftüsü Abdullah KARACA’nın konuşmalarının ardından Mevlid-i Nebi Haftası ile ilgili kompozisyon ve şiir dalında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesiyle program sona erdi. 
Programın ardından katılımcılara güllerin yanı sıra Peygamber Efendimiz ve Gençlik konulu kitap hediye edildi.