İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.
            Törene Kaymakamımız Bilal BASRI, Belediye Başkanı Mustafa KARAHAN, Daire Amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Akpınar Kapalı Spor Salonunda organize edilen kutlama etkinliğine vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Kaymakamımız Bilal BASRI ve beraberindeki protokol üyelerinin törene katılanları selamlamasıyla başlayan program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehitlerimiz anısına durulan bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşımız ile devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşma Kaymakamımız Bilal BASRI tarafından yapıldı. Kaymakamımız konuşmasında; “Cumhuriyetimizin bir erdemler manzumesi üzerine kurulduğunu, hiçbir olumsuzluğun bizi ümitsizliğe sevk etmemesini, birlik, beraberlik ve sevgi içinde memleketimiz için içtenlikle çalışmak ve mücadele etmek gerektiğini, bugün her zamankinden daha çok çalışmaya, özgüvene ve milli dayanışmaya ihtiyacımız olduğunu belirtti. Türkiye'nin modern ve medeni dünyadaki yerini geliştirmek için hepimize önemli sorumluluklar düştüğünü belirten Kaymakamımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükran duygularıyla anıyoruz” dedi.
Program öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerin sunulması ile devam edip ilçemizde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ve personele ödüllerin takdim edilmesiyla sona erdi.