FATİH SULTAN MEHMET İLKOKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
            Akpınar Kaymakam V. Bilal BASRI program dahilinde gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında bu hafta Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nu ziyaret etti.
            Okul girişinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan PINAR, okul idarecileri ve öğrenciler tarafından karşılanan BASRI’ya öğrenciler tarafından çiçek hediye edildi.
            Okulun genel durumu hakkında idarecilerden brifing alan Kaymakam BASRI okul içeresinde idarecilerle birlikte gezerek yerinde incelemelerde bulunduktan sonra sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.
           Ardından okul öğretmenleri ile bir araya gelen BASRI, “Okullarımızı tanıma adına ziyaretler yapıyoruz. Sizler çocuklarımızla daha fazla beraber olduğunuz için daha etkili ve yönlendirici bir konumdasınız. Hep birlikte el ele vererek geleceğimiz olan çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirelim. Herkesin hayatında hocasının ve hocalarının büyük izleri vardır. Onun için bazen bir bakış, bir dokunuş bir çocuğun hayatını değiştirilebilir. Her çocuk farklı bir dünyadır. Onların dünyalarına farklı yöntem ve araçlarla inebilmeliyiz. Yeteneklerimizi çocuklarımızı kazanmaya yönelik sarf etmeliyiz, onları gelecek zamanın koşullarına göre yetiştirmeliyiz. Bilgi ve donanım açısından faydası olmayan teferruattan uzak durmalı, körpe zihinlere gereksiz yüklemeler yapmamalıyız. Hamdolsun ilçemizde eğitim ve öğretim adına son derece güzel örnekler ve başarılı sonuçlar yaşıyoruz. Bunu ileriye taşımak ve Türkiye ortalamasında üst sıralara yükselmek adına daha da çok çalışmalıyız. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.
            Yapılan toplantıda öğretmenlerin kendisine ilettiği konularda gerekli notlarını alan Kaymakam BASRI burada iletilemeyen özel sorunlarda da kapılarının daima açık olduğunu belirterek okuldan ayrıldı.