Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" programı kapsamında Akpınar İlçemizde bulunan Şehit Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK hatıra ormanında 150 fidan toprakla buluşturuldu.
            Etkinliğe Akpınar Kaymakam V. Bilal BASRI, Belediye Başkanı Mustafa KARAHAN, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilk ve ortaokul öğrencileri ile öğretmenler katıldı.
         Öğrencilerle birlikte fidan diken Kaymakam BASRI, “ Peygamber Efendimiz Bir Hadisinde ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizde bir fidan varsa mutlaka onu dikin’ buyuruyor. Dolayısıyla bizde böyle bir uygulama içerisinde olmak istedik ve son derece mutluyuz. Amacımız Ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmelerini sağlamak ve toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı arttırmaktır.” diye konuştu.
            Etkinlik sonrasında öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren BASRI, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.