AKIL VE ZEKA OYUNLARI SINIFI AÇILIŞI YAPILDI
            Akpınar Kaymakam V. Bilal BASRI Akpınar Ortaokulunda Turgut AKPINAR anısına kızı Prof. Ülkü SAYIN’ın katkılarıyla oluşturulan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfının açılışını gerçekleştirmek ve okul bünyesinde öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılmak için düzenlenen “Birlikte Okuduk” Projesi kapsamında hazırlanan etkinliklere katılmak üzere Akpınar Ortaokulunu ziyaret ettiler.
            Akpınar Ortaokulu Çok Amaçlı Salonda başlayan programda öğrenciler tarafından hazırlanan etkinlikler sergilendikten sonra “Birlikte Okuyoruz” Projesi kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğretmen ve öğrencilere hediyeleri takdim edildi.  
            Çok Amaçlı Salonda programın bitmesiyle Akıl ve Zeka Oyunları sınıfının açılışını gerçekleştiren Kaymakam BASRI “ Öncelikle sınıfımızın açılmasında desteğini esirgemeyen Turgut AKPINAR’ın kızı Prof. Ülkü SAYIN ve ailesine teşekkür ediyorum. Zeka oyunları ihmal ettiğimiz ama aslında çok önemli gördüğümüz alanlardan birisidir. Artık Şehirleşmenin artması ile çocuklarımız sokaklara çıkmayı ihmal ediyorlar. Zeka Oyunlarının yaygınlaştırılması ile birlikte çocuklarımızı telefonun ve tabletin başında vakit geçiren asosyal bireyler olmaktan kurtaracağız. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine fayda sağlayacak, zamanlarını faydalı ve keyifli geçirebilecek bir ortam sağlamış olacağız. Çocuklarımızın sadece okulda değil evde de zeka oyunları ile vakit geçirmelerini, ailelerimizin de destek olmalarını diliyorum, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
            Açılışı öğretmen ve öğrencilerle birlikte yapan Kaymakam BASRI ardından sınıfta bulananlarla zeka oyunları oynadı.