“AKIL VE ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ” AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
            İlçemiz Esnaflarından Murat AVŞAR‘ın katkılarıyla dedesi Hacı Süleyman AVŞAR anısına Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde ve annesi Dönüş AVŞAR anısına Fatih Sultan Mehmet İlkokulu bünyesinde oluşturulan Akıl ve Zeka Oyunları Atölyeleri düzenlenen program ile açıldı.  
            Açılış için düzenlen programa Akpınar Kaymakam V. Bilal BASRI, Belediye Başkanı Mustafa KARAHAN, İlçe Jandarma Komutanı Sami TEMİZ, İlçe Emniyet Amiri Haydar GÜLÇİMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan PINAR, İlçe Müftüsü Abdullah KARACA, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
            İlk olarak Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesinde Hacı Süleyman Avşar anısına oluşturulan Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi açılışını gerçekleştiren Kaymakam BASRI ardından Fatih Sultan Mehmet ilkokuluna giderek Dönüş AVŞAR anısına oluşturulan Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi açılışını gerçekleştirip atölyelerin oluşturulmasına katkıda bulunan Murat AVŞAR’a katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket hediye etti. Açılışın ardından protokol üyeleri öğrencilerle zeka oyunları oynadı.
            Açılışta konuşan Kaymakam BASRI “ Kaymakam olarak böyle güzel bir çalışmanın açılışına şahitlik etmek benim için gurur verici. Buna vesile olan Murat AVŞAR’a teşekkür ediyorum. Eğitimin temel amacı sağlıklı ve bilinçli bireyler yetiştirmektir. Bugün iki farklı okulda açılışlarını gerçekleştirdiğimiz Akıl ve Zeka Oyunları Atölyeleri öğrencilerimizin bilimsel temelli düşünme, strateji geliştirme, proje temelli anlama becerilerini ortaya koyma ve geliştirme açısından son derece önemli bir proje. Bu ve benzeri projelerle bilişim teknolojisinin hayatımıza girmesiyle sosyallikten, kitap okumaktan uzaklaşan çocuklarımıza keyifli vakit geçirebilecekleri yeni bir alan sağlamış oluyoruz. Bu sayede İnşallah çocuklarımızın eğlenerek kendilerini geliştirmelerine yardımcı olabiliriz. Siz değerli eğitimcilerimizin de çeşitli etkinlikler düzenleyerek teşvik edici olmasını bekliyoruz. Biz de yöneticiler olarak çalışmalarınızda sürekli yanınızda olup her türlü desteği vereceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.