18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ İLÇEMİZDE KUTLANDI VE ŞEHİTLERİMİZ ANILDI
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve şehitleri anma programı ilçemizde gerçekleştirildi. Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümü Akpınar’ da düzenlenen resmi törenle kutlandı.
İlçe Kaymakamı Sayın Hicabi AYTEMÜR ve İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa KARAHAN’ ın çelenk sunumuyla başlayan program şehit yakınlarının ve şehitliklerin ziyaret edilmesiyle devam etti. Şehit Jandarma Onbaşı Doğan YILMAZ’ ın, Şehit Piyade Komando Er Adem ERDAŞ’ ın, Şehit Jandarma Er Dursun DOĞANAY’ ın, Şehit Jandarma Er Erdoğan AY’ ın, Şehit Piyade Başçavuş Serkan TEKİN’ in, Şehit Piyade Er Ayhan YILMAZ’ ın, Şehit Jandarma Er Recep YILDIRIM’ ın, Şehit Jandarma Onbaşı Osman SAVRAN’ ın, Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Atilla KANDEMİR’ in,Şehit Piyade Er Erdal ŞİMŞEK’ in, Şehit Jandarma Pilot Üsteğmen Oğuz KILIÇ’ ın, Şehit Komiser Hacı ŞIVGIN’ ın ve Şehit Polis Memuru Bekir DENİZ’ in aziz hatıralarına istinaden mezarlıklarına ağaç dikildi.
Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Halk Eğitim Merkezinde Akpınar ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı program düzenlendi. Programa İlçe Kaymakamı Sayın Hicabi AYTEMÜR, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa KARAHAN, Daire Amirleri, Öğretmen ve Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.
Düzenlenen programda Çanakkale isimli serginin gezilmesinin ardından törene geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan program günün anlam ve önemini açıklayan konuşma, Video Gösterimi, Şiirler, Türküler, Oratorya, Tiyatro ve ödül töreni ile sona erdi.